Inauguracja akcji "Polska jest w Tobie" w Pałacu Prezydenckim.

15 czerwca z udziałem pary prezydenckiej została zainaugurowana akcja letniego wypoczynku dla młodziezy polonijnej.

"Jest dla nas bardzo ważne, aby w przestrzeni ogólnoświatowej budować poczucie wspólnoty, bycia razem i dumy z tego, że ma się polskie korzenie. Jesteście ambasadorami Polski wszędzie tam, gdzie mieszkacie" - powiedział prezydent Andrzej Duda w czasie inauguracji akcji „Polska jest w Tobie”, która odbyła się w Pałacu Prezydenckim.

W uroczystości, oprócz kilkuset uczestników - młodzieży polskiego pochodzenia z Kazachstanu, Rosji, Łotwy, Białorusi, USA, Brazylii, Argentyny i krajów Europy Zachodniej, wziął udział marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Towarzyszył mu Szef Kancelarii Senatu Jakub Kowalski.

Projekt "Polska jest w Tobie", na który składają się intensywne kursy języka polskiego, połączone z warsztatami z polskiej literatury, historii i sztuki, wycieczki krajoznawcze i spotkania z przedstawicielami władz państwowych i kombatantami, finansowany jest przede wszystkim ze środków Senatu w ramach sprawowania pieczy nad Polonią i Polakami za granicą. Za organizacje letnich obozów odpowiada fundacja Fundacja "Pomoc Polakom na Wschodzie" oraz Stowarzyszenie "Wspólnota Polska" przy wsparciu Kancelaria Prezydenta RP, Ministerstwo Spraw Zagranicznych oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej, a także Centrum Myśli Jana Pawła II.

 

 

Źródło: Senat RP