Wizyta w Gnieźnie.

Trzy tygodnie przed wyborami parlamentarnymi Gniezno odwiedził marszałek Stanisław Karczewski, który przekonywał, że Robert Gaweł jest najlepszym kandydatem do Senatu RP.

Wizytę w Gnieźnie rozpoczął od spaceru po parowozowni, podczas którego mógł osobiście przekonać się, że to najlepsze miejsce do utworzenia Narodowego Muzeum Kolejnictwa. Marszałek Senatu przyznał, że warto było zobaczyć na własne oczy obiekt, o którym wielokrotnie słyszał od senatora Roberta Gawła. Następnie Stanisław Karczewski złożył wspólnie z gnieźnieńskim senatorem i Joanną Śmigielską, sekretarzem miasta, wiązankę kwiatów pod Pomnikiem Powstańców Wielkopolskich na cmentarzu Św. Piotra.

Kulminacyjnym momentem pobytu marszałka Karczewskiego w Gnieźnie było otwarte spotkanie z mieszkańcami w sali „Dąbrówka” w hotelu Pietrak. Marszałek zachęcał do głosowania na Roberta Gawła w wyborach do Senatu 13 października. – To bardzo dobry polityk, sprawdzony – uważa Stanisław Karczewski. – Przez cztery lata bardzo intensywnie pracował w Senacie. Bardzo zaangażowany w wiele projektów. Bardzo pracowity, oddany Senatowi i sprawom Gniezna.

Roberta Gawła poparli również kandydaci Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu, uczestniczący w spotkaniu z wyborcami: wojewoda Zbigniew Hoffmann, poseł Zbigniew Dolata i poseł Krzysztof Ostrowski. Marszałek Senatu odpowiadał na pytania mieszkańców, które dotyczyły głównie poprawy jakości służby zdrowia i zwiększenia kwoty wolnej od podatku.

Po wizycie w Gnieźnie marszałek Karczewski pojechał do Powidza i Słupcy, gdzie uczestniczył w kolejnych spotkaniach z wyborcami, zorganizowanymi przez senatora Roberta Gawła.

 

 

Źródło: gniezno24.com
Foto: Robert Gaweł FB