Spotkanie przedwybrcze w Kozienicach.

Inwestycje w naszym regionie, służba zdrowia, czy problemy młodych przedsiębiorców - to tematy poruszone przez kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do sejmu i senatu, którzy spotkali się z mieszkańcami Kozienic we wtorek 1 października.

Spotkanie odbyło się w Centrum Kulturalno Artystycznym. Wzięło w nim udział ośmioro kandydatów do sejmu i jeden kandydat do senatu z listy Prawa i Sprawiedliwości.

Listę do sejmu w okręgu radomskim otwiera Marek Suski, obecny szef gabinetu politycznego premiera, który mówił o inwestycjach zaplanowanych przez rząd PiS w naszym regionie. Największe to: lotnisko, którego koszt to 400 mln, most na Wiśle za 600 mln, nowa trasa kolejowa Kozienice – Warka, też za około 600 mln, czy nowa droga kolejowa Radom – Warszawa za około 1 mld złotych.

Anna Kwiecień dużą część swojego wystąpienia poświęciła służbie zdrowia i rozwiązaniu jej problemów. Mówiła o potrzebie zwiększenie finansowania, postawieniu na kształcenie personelu medycznego, czy modernizacji szpitali powiatowych.

Andrzej Kosztowniak podkreślił, że mówienie o Polsce jako o kraju biednym jest błędem. Kwestią jest znalezienie sposobów, aby więcej pieniędzy zostawało w kieszeniach Polaków, a także spływało do samorządów.

Kandydatem z listy PiS do parlamentu z Ziemi Kozienickiej jest Marcin Łukasiewicz – wiceprezes Enei Wytwarzanie ds. pracowniczych. Skupił się na problemach młodych osób w Polsce.

Innymi kandydatami PiS, którzy odwiedzili we wtorek Kozienice byli: Kinga Kołaga, Mariusz Dziuba, Aurelia Michałowska i Agnieszka Górska.

W spotkaniu wziął również udział kandydat do senatu, a obecnie jego marszałek – Stanisław Karczewski. Zaznaczył, że nadchodzące wybory są bardzo ważne i wszyscy powinniśmy zadbać o jak najwyższą frekwencje. Mówił też o sposobach jak to osiągnąć.

 

 

Źródło: Radio Plus Radom