Stanisław Karczewski gościem Radia Plus Radom.

- Bez większości będzie trudniej rządzić - powiedział marszałek Senatu Stanisław Karczewski, który był gościem Bilansu Dnia. Po przeliczeniu głosów okazało się, że opozycja będzie miała przewagę w izbie wyższej polskiego parlamentu.

- Wygraliśmy wybory do Senatu, ale nie mamy większości. To trzeba jasno powiedzieć. Nie znamy jeszcze układu sił. Rząd będzie miał pod górkę. Jeśli Senat zostanie w rękach opozycji, to będzie trudniej. Ale damy radę - powiedział marszałek senatu, który był gościem Radia Plus Radom.

Stanisława Karczewskiego cieszy frekwencja, która wyniosła ponad 61 procent. - Przewidywałem to już w niedzielę. Bardzo mnie to ucieszyło - powiedział.

Czy po wyborach będą korekty w rządzie? - Myślę, że ich nie będzie. Jednak rozmowy będą prowadzone - poinformował marszałek Karczewski.

Polityk PiS przyznał, że jest zaskoczony liczbą mandatów, jakie ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego zdobyło w okręgu radomskim. - To 6 mandatów. Nowa posłanka to Agnieszka Górska. To zaskoczenie, choć już wcześniej przewidywano, że może osiągnąć dobry wynik - powiedział marszałek Senatu Stanisław Karczewski, z którym rozmawiał Radosław Mizera.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji z udziałem Marszałka Senatu RP Stanisława Karczewskiego.

Źródło: Radio Plus Radom