Stanisław Karczewski w Radiu ZET.

– To są niezwykle doświadczeni prawnicy. Na pewno będą świetnymi sędziami Trybunału Konstytucyjnego – tak marszałek Senatu zachwala w programie „Gość Radia ZET” 5 listopada 2019 roku kandydatury PiS w postaci Krystyny Pawłowicz, Stanisława Piotrowicza i Elżbiety Chojny-Duch.

– Swoje legitymacje i działalność polityczną natychmiast zostawiają poza – zapewnia Stanisław Karczewski w rozmowie z Łukaszem Konarskim. Marszałek Senatu przyznaje w Radiu ZET, że wiedział o zgłoszeniu takich kandydatur przez jego klub. – Nie brałem w tym akurat udziału sam osobiście, choć wiedziałem nieco wcześniej – mówi Karczewski.

– Obserwujemy, wnikliwie analizujemy tę sytuację – tak mówi w internetowej części programu „Gość Radia ZET” Stanisław Karczewski zapytany o to, czy PiS rozważa podjęcie kroków pozwalających na odwołanie Mariana Banasia z funkcji prezesa NIK. Marszałek Senatu wycofuje się z dobrych słów, które wypowiedział pod adresem szefa Izby. – Nie znałem wszystkich jego działań. Zmieniłem zdanie, choć muszę powiedzieć, że działalność publiczna jest godna uznania, był jednak niezwykle pracowity, skuteczny – mówi w rozmowie z Łukaszem Konarskim.

Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania całej audycji z udziałem Marszałka Senatu RP Stanisława Karczewskiego.

Źródło: Radio ZET