Stanisław Karczewski w programie "Kwadrans polityczny".

– Myślę, że będą transfery polityczne. O to zabiegamy – powiedział w „Kwadransie politycznym” marszałek Senatu Stanisław Karczewski 7 listopada 2019 roku. Nie zdradził na razie, z którymi opozycyjnymi senatorami prowadzone są rozmowy.

Stanisław Karczewski, marszałek Senatu pytany o sytuację w Senacie, gdzie PiS nie ma większości przyznał, że rozmowy trwają.

– Byłbym nieuczciwy gdybym powiedział, że nie rozmawiamy. Polityka jest dynamiczna – stwierdził. Nie chciał jednak zdradzać szczegółów. Podkreślił, że to naturalne w polityce, że się rozmawia.

– Gdyby nie było rozmów, Bogdan Borusewicz nie przeszedłby od nas do PO w 2007 r. – przypomniał.

– Myślę, że będą transfery polityczne. O to zabiegamy – powiedział i dodał, że pewności nie ma, bo rozmawia PiS ale też PO.

Przyznał, że podczas rozmów, które są prowadzone słyszy opinie, że senatorowie PO są „kontrolowani” przez swoje środowisko, które obawia się transferów. – To jest przykre. Bo polityka polega na rozmowach, wymianie opinii i przekonywaniu – dodał marszałek.

Karczewski odniósł się także do sytuacji Kazimierza Marcinkiewicza, który został oskarżony o uchylanie się od płacenia alimentów. Przyznał, że wstydzi się za Marcinkiewicza.

– Zawiódł i nas politycznie i zawiódł swoją rodzinę. Zawiódł pan Marcinkiewicz – ocenił marszałek Karczewski.

Zapraszamy do obejrzenia całego programu z udziałem Marszałka Senatu RP Stanisława Karczewskiego.

Źródło: TVP