Spotkania Wigilijne w Nowym Mieście i Białobrzegach

15 grudnia 2019 roku w związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia wicemarszałek Senatu RP Stanisław Karczewski wziął udział w dwóch spotkaniach Wigilijnych w: Nowym Mieście nad Pilicą i Białobrzegach.

Wigilia miejska w Nowym Mieście została poprzedzona mszą świętą w Klasztorze Braci Mniejszych Kapucynów. Następnie na placu o. H. Koźmińskiego burmistrz Gminy i Miasta Mariusz Dziuba powitał licznie zebranych gości i mieszkańców.

Specjalnego odczytu fragmentu Ewangelii dokonał ks. proboszcz Mariusz Zembrzuski.

Stanisław Karczewski złożył wszystkim zebranym życzenia spokojnych i radosnych świąt, spędzonych w gronie rodzinnym. Przywołał postać bł. O. Honorata, który jest patronem Nowego Miasta nad Pilicą i do którego mieszkańcy mogą się odwoływać.

Nie zabrakło tradycyjnego dzielenia się opłatkiem, jak również wigilijnego poczęstunku przygotowanego między innymi przez koła gospodyń wiejskich. Wyjątkową atrakcją na placu przed Urzędem była szopka.

W dorocznym spotkaniu wigilijnym struktur Prawa i Sprawiedliwości w Białobrzegach, organizowanym przez posła na Sejm RP Dariusza Bąka, wzięli udział wójtowie gmin powiatu białobrzeskiego, radni powiatowi i gminni oraz sympatycy PiS. Gościem specjalnym był mjr Leon Barszcz ps. "Buk", weteran Armii Krajowej.

Stanisław Karczewski życząc spokojnych i radosnych świąt podkreślił jak ważne jest to, że Polacy mogą się cieszyć pięknymi świętami Bożego Narodzenia w prawdziwie wolnej i suwerennej Polsce.