Stanisław Karczewski w radiu RMF FM.

29 listopada 2019 roku wicemarszałek Senatu RP Stanisław Karczewski był gościem "Porannej rozmowy" w Radiu RMF FM.

"Znalazłem więcej niż rysę (na wizerunku Mariana Banasia – RMF FM). Znając doskonale życiorys – bo znam osobiście pana Mariana Banasia, człowiek niezwykle zasłużony, bardzo aktywny, bardzo pracowity – nie znałem wszystkich okoliczności, znałem tylko te dobre strony" – powiedział w Porannej rozmowie w RMF FM Stanisław Karczewski.

Wicemarszałek Senatu z ramienia PiS przyznał, że nie był świadkiem rozmowy prezesa NIK z Jarosławem Kaczyńskim i Mariuszem Kamińskim. Dopytywany, czy zna jakiś sposób, za pomocą którego Marian Banaś przestałby pełnić funkcję prezesa NIK, odpowiedział: "Na razie będziemy czekali. Ja liczę, że ta decyzja będzie honorowa".

Sądzę, że tak. Jeśli będzie dobry kandydat, a jestem przekonany, że będzie dobry kandydat, będziemy na pewno prowadzić rozmowy w Senacie - tak na pytanie o to, czy w Senacie uda się znaleźć większość do poparcia nowego prezesa Najwyższej Izby Kontroli po ewentualnej dymisji Mariana Banasia odpowiedział w Porannej rozmowie w RMF FM Stanisław Karczewski. Faktycznie jestem w opozycji w tej chwili w Senacie, choć mamy największy klub - 48 senatorów, to jest demokratycznie największy klub w Senacie - to nie będziemy totalną opozycją. Będziemy współpracować, chcemy współpracować i chcemy, żeby Senat był takim miejscem, gdzie nie dochodzi do paraliżu, do blokowania, tylko dochodzi do rozmowy, do porozumienia - dodał.

Wicemarszałek Senatu z ramienia PiS był też pytany o działanie służb w sprawie szefa Najwyższej Izby Kontroli. Stanisław Karczewski nie zgodził się z opinią Roberta Mazurka, który stwierdził, że służby specjalne zawiodły w tej kwestii. Służby absolutnie funkcjonują. Po zakończeniu działań służb zostały podjęte takie decyzje, jakie zostały podjęte - stwierdził.

Zapraszamy do wysłuchania i obejrzenia całej rozmowy z wicemarszałkiem Senatu RP Stanisławem Karczewskim.

Źródło: Senat RP