Stanisław Karczewski w telewizji TVP Info.

6 października 2020 roku senator RP Stanisław Karczewski był gościem programu "O co chodzi?" w telewizji TVP Info.

Dla mnie jest zupełnie niezrozumiałe to, co zrobił pan marszałek Senatu Tomasz Grodzki – że kilka dni temu zorganizował spotkanie na ponad 100 osób, i to spotkanie seniorów. To nie jest ani miejsce, ani czas, aby organizować tego typu spotkania. (...) Sam jako lekarz nie mogę tego zrozumieć, bo w dalszym ciągu obowiązuje zakaz organizowania spotkań, a pan marszałek zakaz sobie łamie – powiedział w programie „O co chodzi” w TVP Info senator PiS Stanisław Karczewski.

Karczewski odniósł się w ten sposób do VI sesji Obywatelskiego Parlamentu Seniorów (OPS), która odbyła się w Senacie w czwartek 1 października. Tematem tegorocznych obrad była sytuacja osób starszych w Polsce z uwzględnieniem aspektów medycznych, społecznych i ekonomicznych.

Delegatami OPS są m.in. przedstawiciele wszystkich środowisk senioralnych w Polsce, w szczególności Uniwersytetów Trzeciego Wieku, Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów oraz gminnych rad seniorów.

Jak czytamy na stronie OPS, „Marszałek Senatu RP prof. Tomasz Grodzki wyraził zgodę na zorganizowanie spotkania delegatów OPS w salach obrad Senatu, w dniu 1 października 2020 roku w godz. 12.00-14.00”. Organizatorzy podkreślili, że bezpieczeństwo stanowi dla nich najwyższy priorytet i dlatego wymaga to dostosowania się do ograniczeń i reżimów sanitarnych.

„W sesji może wziąć udział łącznie z gośćmi honorowymi i prelegentami maksymalnie 100 osób, a więc średnio po 5 delegatów z województwa” – napisano w zapowiedzi.

Zapraszamy do obejrzenia całego programu z udziałem senatora RP Stanisława Karczewskiego.

Źródło: TVP Info