Stanisław Karczewski w PR24.

- Trzeba do tego podchodzić z wielką odpowiedzialnością. Tej odpowiedzialności i powagi brakuje niektórym politykom opozycji. Kpią sobie z tego i żartują. Takie niepoważne podejście jest absolutnie nie na miejscu i świadczy o niedojrzałości politycznej - powiedział w Polskim Radiu 24 senator PiS Stanisław Karczewski.

W środę odbyło się tajne posiedzenie Sejmu. Zwołano je na wniosek premiera Mateusza Morawieckiego. Została przedstawiona informacja w sprawie działań cybernetycznych wymierzonych w Rzeczpospolitą Polską. Sprawa jest pokłosiem ataku hakerskiego m.in. na prywatną skrzynkę pocztową szefa Kancelarii Premiera Michała Dworczyka.

- Ten cyberatak to sytuacja bardzo niebezpieczna. Mamy informację, że moje konta również mogą być czy są zagrożone; dlatego je blokujemy - zgodnie z instrukcją, jaką otrzymałem od służb - powiedział Stanisław Karczewski.

Jak zaznaczył, "sytuacja jest absolutnie poważna, groźna". - Trzeba do tego podchodzić z wielką odpowiedzialnością. Tej odpowiedzialności i powagi brakuje niektórym politykom opozycji. Kpią sobie z tego i żartują - stwierdził.

- Bo przecież wojna hybrydowa czy cyberataki to bardzo poważne zagrożenia. Nie dla pana Borysa Budki albo dla mnie, tylko dla Polski - dodał senator.

Podkreślił również, że "musimy patrzeć na to przez pryzmat kraju, przez pryzmat odpowiedzialności za Polaków, za Polskę, za przyszłość Polski". - Takie niepoważne podejście jest absolutnie nie na miejscu i świadczy o niedojrzałości politycznej - powiedział Stanisław Karczewski.

Zapraszamy do wysłuchania całek audycji z udziałem senatora RP Stanisława Karczewskiego.

Źródło: Polskie Radio