Stanisław Karczewski w Polsat News.

Stanisław Karczewski w programie "Gość Wydarzeń" w Polsat News: klasa średnia, płacąc wyższe podatki, i tak będzie zarabiać więcej.

- Polski Ład to nie jest jedna ustawa, jedno działanie. W pewnych obszarach pan Jarosław Gowin jest nieprzekonany, ale my go przekonamy, bo to jest naprawdę dobry program - powiedział w programie "Gość Wydarzeń" Stanisław Karczewski, były marszałek Senatu. Jak przyznał po wprowadzeniu Polskiego Ładu Polska będzie rozwijać się jeszcze szybciej niż dotychczas, co poskutkuje wyższymi zarobkami.

Stanisław Karczewski został zapytany o to, czy trasa Jarosława Kaczyńskiego, promująca Polski Ład to odpowiedź na powrót Donalda Tuska i jego objazd po kraju.

- Nie chcę licytować się, kto pierwszy objeżdżał Polskę. Jarosław Kaczyński uwielbia spotkania z mieszkańcami, od zawsze jeździł po Polsce, nie tylko odwiedzał struktury, ale przede wszystkim rozmawiał z Polakami. To jest absolutnie normalne. Wszyscy jeździmy, spotykamy się z Polakami - przyznał były marszałek Senatu.

Polski Ład źle przyjęty

- To nie chodzi o sondaże, chodzi o dobry program dla Polski i świetny dla wszystkich Polaków. Byłem przekonany, że Polski Ład zostanie przyjęty życzliwie i cieple. Wiemy o tym, że opozycja, Platforma Obywatelska sama się nazwała "opozycją totalną", więc będą krytykować wszystko, każdą naszą ustawę i propozycję, nawet odbudowę Pałacu Saskiego. Tez słyszę krytykę, choć pan marszałek Grodzki mówi o tym pomyśle ciepło.

Jak przyznał w czasie, gdy Tomasz Grodzki pełni funkcję marszałka Senatu zgodził się z nim w dwóch kwestiach. - Jedna to szczepienia, wspólnie się zaszczepiliśmy, a druga to Pałac Saski - podkreślił. Zdaniem Karczewskiego Polski Ład przyniesie efekty dopiero wtedy, gdy zostanie wprowadzony. - Już jesteśmy państwem szybko rozwijającym się i takim państwem będziemy nadal. Polski Ład przyspieszy rozwój Polski - przyznał.

Wyższe podatki i wyższe zarobki

Stanisław Karczewski został zapytany przez Grzegorza Kępkę o to, co na temat Polskiego Ładu sądzą inni koalicjanci, w tym Jarosław Gowin.

- Polski Ład to nie jest jedna ustawa, jedno działanie. W pewnych obszarach pan Jarosław Gowin jest nieprzekonany, ale my go przekonamy, bo to jest naprawdę dobry program - powiedział.

Dodał, że sam należy do klasy średniej, a wszystkie zarzuty, że zmiany uderzą właśnie w klasę średnia są nieprawdziwe.

- Jestem przekonany, że ci wszyscy, którzy nieźle zarabiają, płacąc wyższe podatki będą i tak zarabiać więcej. Będziemy coraz bogatszym krajem, coraz szybciej rozwijającym się i te nasze zarobki będą wzrastały. Będziemy przekonywać pana premiera Gowina i wierzę, że ruszy on z nami, by promować Polski Ład - przyznał Karczewski.

Zapraszamy do obejrzenia całego programu z udziałem senatora RP Stanisława Karczewskiego.

Źródło: Polsat News