Senator Karczewski w Polskim Radiu.

Gościem "Sygnałów dnia" w Programie 1 Polskiego Radia był Stanisław Karczewski. Senator PiS, odnosząc się do krytyki opozycji związanej z wprowadzonym stanem wyjątkowym, podkreślił, że "zarzuty opozycji świadczą o braku odpowiedzialności za państwo, za Unię Europejską".

W czwartek wieczorem w Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie zakresu stanu wyjątkowego w częściach województw przy granicy z Białorusią. Wcześniej rozporządzenie o wprowadzeniu na 30 dni stanu wyjątkowego w 115 miejscowościach Podlasia i 68 miejscowościach Lubelszczyzny podpisał prezydent Andrzej Duda.

"Brak odpowiedzialności"

Stanisław Karczewski, odnosząc się do krytyki opozycji związanej z wprowadzonym stanem wyjątkowym, zaznaczył, że "zarzuty opozycji świadczą o braku odpowiedzialności za państwo, za Unię Europejską".

- To jest granica nie tylko Polski, ale również Schengen, Unii Europejskiej. Dbałość o tę granicę jest naszym obowiązkiem - powiedział Stanisław Karczewski. Jak dodał senator Prawa i Sprawiedliwości, "działanie, które podjął rząd, a zaaprobował prezydent, poprze w poniedziałek na posiedzeniu Sejmu również parlament, a przynajmniej jego część".

Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania całej rozmowy z senatorem Stanisławem Karczewskim

Źródło: Polskie Radio