Stanisław Karczewski w Radiu Plus Radom

W środę 20 października 2021 r. senator Stanisław Karczewski był gościem Radia Plus Radom gdzie rozmawiał z redaktorem Radosławem Mizerą.

- Jestem zwolennikiem twardej postawy, nie możemy się cofnąć - tak wczorajszą debatę w Parlamencie Europejskim komentuje senator Stanisław Karczewski. Posiedzenie zostało zainicjowane po wyroku polskiego Trybunału Konstytucyjnego w sprawie nadrzędności konstytucji nad prawem unijnym. Polityk PiS powiedział, że propozycja powołania izby prawnej, która kontrolowałaby, czy TSUE działa w granicach kompetencji, jest merytoryczna i powinna zostać rozpatrzona.

- Skoro mamy wyroki niemieckie z lat 2010, 2019, 2020, że konstytucja jest nadrzędna wobec prawa unijnego, taki sam wyrok francuski i rumuński z 2021 r. a wcześniej hiszpański z 2020 r. to nie możemy być inaczej traktowani. Jestem zwolennikiem twardej postawy, nie możemy się cofnąć. Jestem gorącym zwolennikiem, abyśmy byli stanowczy. Jesteśmy zbyt doświadczonym krajem, narodem, który tak wiele przeszedł. Nie możemy przekazać naszych uprawnień jednej pani z TSUE, czy Komisji Europejskiej - mówił gość Bilansu Dnia.

Stanisław Karczewski odniósł się także do danych resortu zdrowia, że mamy ponad 5 tys. nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. To najwyższy wynik od 7 maja. - Możemy mówić o w czwartej fali pandemii. Musimy być czujni. Namawiam do szczepień. Nie zapominajmy o noszeniu maseczek w sklepach – zachęcał senator Stanisław Karczewski.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Źródło: radioplus.com.pl