Narodowe Święto Niepodległości.

11 listopada obchodziliśmy 104. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Senator Stanisław Karczewski wziął udział w uroczystościach upamiętniających Narodowe Święto Niepodległości. 

Obchody Święta Niepodległości w Gminie Jasieniec rozpoczęły się mszą święta w intencji Ojczyzny, a następnie złożeniem kwiatów pod Pomnikiem Poległych. Kolejnym punktem był przemarsz do Publicznej Szkoły Podstawowej im. Juliana Suskiego w Jasieńcu, gdzie odbyła się część artystyczna przygotowana przez uczniów szkoły.

Uroczystości upamiętniające ten ważny dla Polski dzień odbyły się także w Nowym Mieście nad Pilicą, gdzie o godzinie 15 rozpoczęła się msza święta. Po mszy zostały złożone kwiaty oraz zapalono znicze pod pomnikiem poświęconym wszstkim poległym za wolność Ojczyzny.

13 listopada w Gminie Potworów w powiecie przysuskim wspólnie z władzami gminy, dyrekcją Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz uczniami złożone zostały kwiaty i znicze na moglie żołnierzy. Następnie przeszliśmy do szkoły, gdzie została poświęcona i oddana do użytku zmodernizowana sala gimnastyczna, na której modernizacje Gmina dostała dofinansowanie z Programu Sportowa Polska. Po części oficjalnej nadszedł czas na akademię, którą przygotowali uczniowie szkoły.