Zgromadzenie Polskiej Wsi w Przysusze.

- Dzisiejsze nasze zgromadzenie nie jest przypadkiem, a jest następstwem tego, że Prawo i Sprawiedliwość jest reprezentantem polskiej wsi - jestem z tego dumny! - powiedział Jarosław Kaczyński na Zgromadzeniu Polskiej Wsi w Przysusze.

- Polskie państwo od czasu rządów Prawa i Sprawiedliwości wywiązuje się ze swoich obowiązków wobec rolników. Mamy dopłaty dla rolników na poziomie europejskim. Zabezpieczyliśmy grunty rolne, stworzyliśmy większe możliwości do sprzedaży produktów ze wsi. Musimy wyrównać możliwość cywilizacyjne polskiej wsi w stosunku do miast - jeżeli będziemy rządzili to wykonamy to. Doprowadzimy do tego, że rolnicy będą mogli swoją pracę wykonywać w godzinach nocnych bez ograniczeń. Załatwimy sprawę sporów sądowych, które toczą się wobec rolników. Dziś zaproponujemy rozwiązania dla polskiej wsi, ale za około pół roku przedstawimy program dla wsi i rolników na kolejne lata. Ważny jest status rolnika na polskiej ziemi. Nie chcemy, aby polska wieś się wyludniała. Chcemy Polski dużo bogatszej i silniejszej. Chcę, aby rolnicy wiedzieli, że jesteśmy dla nich wsparciem i że mają w Prawie i Sprawiedliwości silnego reprezentanta - oznajmił.

- Prawo i Sprawiedliwość jest najgodniejszym reprezentantem polskiej wsi. Czyny, które dokonujemy dla dobra i rozwoju wsi są realne i widoczne. Wojna za naszą wschodnią granicą wpływa na wzrost cen gazu, a jest on podstawowym surowcem do produkcji nawozów. Poprzez zapewnienie bezpieczeństwa od wiosny wprowadziliśmy dopłaty do nawozów - poinformował Wicepremier, Minister Rozwoju Wsi i Rolnictwa Henryk Kowalczyk.

Oświadczył, iż możemy czuć się bezpieczni żywnościowo, a to zasługa naszych polskich rolników.

- Nie dostaliśmy tego świata na własność, dlatego musimy polską ziemię czynić piękniejszą. To Zgromadzenie Polskiej Wsi jest świętem, które przypomina nam o tym, jak polska wieś i jej tradycja jest ważna. Dziękuję rolnikom za dbanie o naszą tradycję. Chciałbym, aby energia, którą czujemy z polskiej wsi płynęła na cały kraj. Pamiętajmy, że to polska wieś na przestrzeni historii zachowała nasz Naród - stwierdził Premier Mateusz Morawiecki.

Źródło: Prawo i Sprawiedliwość