Konwencja Programowa Prawa i Sprawiedliwości #ProgramowyUl.

W miniony weekend 13 i 14 maja br. odbyła się Konwencja Programowa Prawa i Sprawiedliwości pod hasłem Programowy Ul, podczas której została podsumowana dotychczasowa praca polityków PiS oraz przedstawiono jej efekty.

- Nasze rządy są dowodem na to, że można dobrze rządzić Polską. Ale spotkaliśmy się po to, by mówić o przyszłości. Wniosek jest jeden: chcemy nadal iść drogą, którą obraliśmy. Idziemy drogą ku zwiększeniu bezpieczeństwa, statusu i bogactwa Polski. Mój Śp. Brat, Prezydent Lech Kaczyński mówił, że Polska ma mieć status państwa poważnego. Podstawą budowy silnego państwa jest przede wszystkim gospodarka. Naszą wielką zasługą jest, że uporządkowaliśmy system finansów publicznych - oznajmił Prezes Prawa i Sprawiedliwości podczas wystąpienia podsumowującego Konwencję Programowy UL.

 Jak zaznaczył, w Polsce powstanie wielka strefa ekologiczna.

- Musimy rozwijać naszą gospodarkę poprzez nowoczesne technologie. Musimy stworzyć podstawy do wielkiego inwestowania. Będziemy reformować kształcenie zawodowe, bo ono będzie także ważnym elementem do rozwoju państwa. Bezpieczeństwo energetyczne jest priorytetem, dlatego będziemy budować elektrownie atomowe. Siłą państwa jest kultura. Na ten cel będziemy zwiększać środki z budżetu państwa, ponieważ kultura umacnia społeczeństwo. Nasza kultura musi być dostrzegana również poza granicami państwa - mówił Prezes.

Poinformował, iż będziemy odnawiać zabytki narodowe.

- Stać nas na to, żeby odbudować to, co utraciliśmy w wyniku wojny. Polska jest piękna, ale może być dużo piękniejsza! Musimy twardo bronić naszej wolności i suwerenności. Będziemy prowadzić zręczną politykę.

Prezes zaznaczył, iż kontynuujemy naszą politykę społeczną, ale ją rozwijamy.

- Od przyszłego roku 500Plus zostanie zmienione na 800Plus! Darmowe leki będą dostępne od 65 roku życia oraz dostępne dla dzieci i młodzieży do 18. roku życia. Musimy twardo bronić naszej wolności i suwerenności. Będziemy prowadzić zręczną politykę. Zniesiemy opłaty na krajowych autostradach, a sprawą tych prywatnych zajmiemy się w kolejnym roku! To nie koniec konkretów programowych, kolejne będziemy ogłaszać na następnych spotkaniach - powiedział.

 

Żródło: Prawo i Sprawiedliwość