W Nowym Mieście nad Pilicą powstanie nowa dywizja Wojska Polskiego.

Historyczny moment dla Nowego Miasta nad Pilicą. Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak ogłosił utworzenie w nowomiejskiej Jednostce Wojskowej 8. Zmechanizowanej Dywizji Piechoty Armii Krajowej im. Romualda Traugutta.

- To bardzo ważna wiadomość w kontekście bezpieczeństwa naszej Ojczyzny, Polski. Tu w Nowym Mieście nad Pilicą powstanie dowództwo nowej dywizji zmechanizowanej. Dlaczego w Nowym Mieście nad Pilicą? Ze względu na analizy jakie zostały przeprowadzone w dowództwach wojskowych i Ministerstwie Obrony Narodowej - poinformował Mariusz Błaszczak, szef MON.
Tworzona Dywizja Zmechanizowana z dowództwem w Nowym Mieście nad Pilicą będzie stacjonować w obszarze na południe od Warszawy. Dywizja będzie nosić nazwę i dziedziczyć tradycje 8. Dywizji Piechoty Armii Krajowej im. Romualda Traugutta. Jest to forma uhonorowania związku taktycznego utworzonego przez Powstańców Warszawskich w kontekście 80. rocznicy tego zrywu, którą będziemy obchodzić w przyszłym roku.

To bardzo ważna wiadomość nie tylko dla miasta i regionu, ale dla całej silnej i bezpiecznej Polski.
Warto dodać, że w naszym regionie działa wiele klas mundurowych, a decyzja o utworzeniu dywizjonu właśnie w Nowym Mieście to szansa dla tych młodych ludzi.

 

Źródło: Ministerstwo Obrony Narodowej