Spotkanie samorządowców w Przysusze.

We wtorek 9 stycznia 2024 r. odbyło się doroczne spotkanie samorządowców w Przysusze, podczas którego zostały podsumowane dotychczasowe działania w Powiecie Przysuskim.

Senator przypomniał, że z samorządowcami powiatu przysuskiego współpracuje już od 25 lat. Podkreślił także, że ziemia przysuska charakteryzuje się ogromnym przywiązaniem do ojczyzny, takim, jaki można obserwować wśród Polaków mieszkających za granicą. Natomiast Starosta Powiatu Przysuskiego Marian Niemirski podkreslił że rząd w ostatnich latach na cele społeczne i rozwojowe przekazał do samorządów w powiecie przysuskim ponad 660 mln zł, z czego blisko 176 mln trafiło bezpośrednio do rodzin w ramach realizacji programów społecznych.

–W ramach środków inwestycyjnych przekazano do kas samorządów w powiecie przysuskim łącznie blisko 434 mln zł, za które zostało zrealizowanych przeszło 100 projektów infrastrukturalnych - mówił Starosta.

Spotkanie Noworoczne, które od lat organizuje Starosta Powiatu Przysuskiego to także okazja do podziękowania za dotychczasową współpracę i złożenia najserdeczniejszych życzeń na kolejny rok.

 

Źródło: Radio Plus