Otwarcie nowych pracowni w SPZOZ w Nowym Mieście nad Pilicą.

5 lutego Marszałek Senatu RP Stanisław Karczewski wraz z panią wicepremier Beat Szydło uczestniczył w otwarciu nowych pracowni w SPZOZ w Nowym Mieście nad Pilicą.

Dyrektor SPZOZ pani Joanna Czerwińska podziękowała pani premier za wsparcie finansowe szpitala oraz Marszałkowi Stanisławowi Karczewskiemu za pomoc przy realizacji inicjatyw. Premier Beata Szydło podkreśliła, że jednym z wyzwań i priorytetów rządu jest dbałość o małe szpitale, doposażanie i poprawę ich funkcjonowania, tak by mogły służyć mieszkańców.

Marszałek Senatu RP w swojej wypowiedzi wyraził przekonanie, że wyposażenie nowych pracowni wpłynie na poprawę jakości świadczonych przez placówkę usług. Marszałek podkreślił ogromną wrażliwość pani premier i jej zrozumienie potrzeb Polaków. Przypomniał poprzednią wizytę pani premier w Nowym Mieście, która miała miejsce jeszcze w prezydenckiej kampanii wyborczej. Korzystając z okazji Stanisław Karczewski podziękował kolegom i koleżankom, lekarzom i pielęgniarkom za 35 lat wspólnej pracy.

Dyrekcja szpitala wręczyła pamiątkowe medale i dyplomy dla przyjaciół placówki.

W uroczystości wzięli udział między innymi: poseł na Sejm RP Andrzej Kosztowniak, podsekretarz stanu w KPRM Rafał Bochenek, wicewojewoda mazowiecki Artur Standowicz, starosta powiatu grójeckiego Marek Ścisłowski, radni powiatowi wraz z zarządem powiatu, burmistrz Miasta i Gminy Nowe Miasto Mariusz Dziuba, Krzysztof Murawski szef radomskiej Delegatury Urzędu Wojewódzkiego, radni gminni z przewodniczącym Tomaszem Pietruchą na czele, prezes Powiatowego Centrum Medycznego w Grójcu Marzena Barwicka, przedstawiciele Forum Młodych PiS Radom. Na spotkaniu nie zabrakło pracowników szpitala, lekarzy, pielęgniarek i położnych.

Pracownie poświęcił ks proboszcz parafii Opieki Matki Bożej Bolesnej Jan Widera.

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej kupił nowy, cyfrowy aparat RTG, aparat USG, wyposażenie pracowni endoskopowej, a także aparaturę pomocniczą. Wartość całego projektu to ponad 1,9 miliona złotych, z czego grójeckie starostwo wyłożyło ponad 398 tysięcy, a szpital ponad 100 tysięcy złotych.

 

 

Zdjęcia dzięki uprzejmości wicewojewody Artura Standowicza