Stanisław Karczewski w programie "W pełnym świetle".

Współpraca i koalicja w samorządach z SLD i PSL są możliwe, trzeba wspólnie rozwiązywać problemy – powiedział w niedzielę marszałek Senatu Stanisław Karczewski (PiS) w programie „W pełnym świetle” na antenie TVP Info.

Marszałek Karczewski spytany czy są jest możliwe koalicje z SLD i PSL stwierdził, że „Wszystko jest możliwe i bardzo byśmy chcieli rozmawiać, bo w polityce trzeba prowadzić dialog, trzeba poszukiwać wspólnej drogi do rozwiązywania problemów”.

Powołując się na swoje doświadczenie, jako radnego Karczewski wyraził przekonanie, że na tym poziomie władz mniej liczą się poglądy i światopogląd. „Tam się rozwiązuje problemy obywateli, mieszkańców” – stwierdził.

Stwierdzając, że współpraca jest możliwa i PiS chce współrządzić tam, gdzie nie ma samodzielnej większości, marszałek zastrzegł, że „koalicja to nie znaczy przejmowanie poglądów”.

„Życzę negocjatorom dobrych wyników” – powiedział, nawiązując do międzypartyjnych rozmów o możliwych koalicjach.

Pytany o ocenę wyników wyborów lokalnych powiedział: „Jesteśmy zadowoleni, na pewno mogło być jeszcze lepiej”. Przyznał zarazem, że PiS liczyło na drugą turę w Warszawie.

Wyraził przekonanie, że kandydaci PiS w Krakowie i Gdańsku mają szanse w drugiej turze i w obu miastach są potrzebne zmiany, bo „długie rządzenie nie jest dobre”.

Zapraszamy do obejrzenia całego programu z udziałem Marszałka Senatu RP Stanisława Karczewskiego.

Źródło: TVP Info