Stanisław Karczewski w telewizji wPolsce.

Marszałek Senatu RP Stanisław Karczewski był gościem programu "Proszę to wyjaśnić"w internetowej telewizji wPolsce 19 grudnia 2018 roku.

- Pan minister Patryk Jaki pokazał, że jest bardzo pracowitym politykiem. Prowadził bardzo sprawną kampanię – mówił Stanisław Karczewski na antenie telewizji wPolsce.pl.

Gość Edyty Hołdyńskiej w programie „Proszę to wyjaśnić” mówił o zbliżających się wyborach do Parlamentu Europejskiego. Marszałek Senatu zapowiedział, że nie planuje brać w nich udziału.

- Nie jestem zainteresowany. Mnie interesuje przede wszystkim polityka wewnętrzna – stwierdził.

Ocenił też szansę Patryka Jakiego, gdyby wiceminister sprawiedliwości zdecydował się na start.

- Jeśli będzie startował, to pewno będzie miał bardzo dużą szansę to, że wyborcy go poprą. Pan minister Patryk Jaki pokazał, że jest bardzo pracowitym politykiem. Prowadził bardzo sprawną kampanię – mówił Karczewski.

Odniósł się do plotek o ewentualnych przyspieszonych wyborach. - Słyszę te pogłoski nie z naszego środowiska. Mogę tylko powiedzieć, że są to spekulacje. Nie są realne – powiedział.

- Musimy mieć dużo pokory i trzeba pracować. Spotkania z Polakami są fantastyczne, bardzo potrzebne do napisania programu, do dopieszczenia naszego planu – mówił.

Marszałek Karczewski uznał też, że obecny prezydent Warszawy nie jest wiarygodnym politykiem.

- Rafał Trzaskowski jest politykiem niewiarygodnym. Jedno mówił w kampanii wyborczej, a natychmiast zmienił zdanie i doprowadził do sytuacji kuriozalnej. Zaskoczył warszawiaków, ośmieszył się – powiedział marszałek Senatu.

Zapraszamy do obejrzenia całego programu z udziałem Marszałka Senatu RP Stanisława Karczewskiego.

Źródło: wPolsce/wPolityce