Tenisowy Memoriał Marii i Lecha Kaczyńskich.

W dniach 15-18 czerwca odbywa się na obiekcie Klubu Tenisowego Legia w Warszawie Tenisowy Memoriał Marii i Lecha Kaczyńskich. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem przez Marszałka Senatu RP Stanisława Karczewskiego.

Turniej jest współorganizowany przez Fundację Niepodległości i Polski Związek Tenisowy i przeznaczony jest dla zarejestrowanych zawodników Polskiego Związku Tenisowego w przedziale wiekowym do 12 lat. Uroczyste otwarcie odbyło się w samo południe w sobotę 15 czerwca. Wziął w nim udział również Marszałek Stanisław Karczewski.

W turnieju indywidualnym udział bierze 48 dziewczynek i 48 chłopców. W turnieju deblowym – 16 par deblowych chłopców i dziewcząt.

Sekcja tenisowa Legii została założona w 1923 roku przez grupę 30 oficerów. Ośrodek tenisowy przeżywał swój rozkwit w latach 30. XX wieku.

Śp. Prof. Lech Kaczyński jako Prezydent Warszawy podjął decyzję o modernizacji ośrodka tenisowego na Legii oraz zatwierdził środki finansowe na ten cel, dzięki czemu korty nie zostały zlikwidowane.