XX Jubileuszowy Przegląd Orkiestr Dętych Powiatu Grójeckiego.

Marszałek Senatu RP Stanisław Karczewski wziął udział w XX Jubileuszowym Przeglądzie Orkiestr Dętych Powiatu Grójeckiego, który odbył się 15 czerwca 2019 roku w Błędowie.

Jako pierwsza na scenie zaprezentowała się Orkiestra Dęta przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Błędowie, która w tym roku obchodzi setną rocznicę powstania. Marszałek Senatu RP Stanisław Karczewski z tej okazji pogratulował członkom Orkiestry i podziękował za za prowadzoną aktywność kulturalną w gminie Błędów oraz wspaniałą oprawę wielu uroczystości strażackich, religijnych i państwowych. Podkreślił, że występy Orkiestry są również nieodłącznym elementem pikników czy festynów i tworzą ich wyjątkowy klimat. Życzył owocnej pracy artystycznej oraz satysfakcji i radości ze wspólnej pasji.

W dalszej części koncertu wystąpili: Orkiestra przy OSP w Lipiu, Orkiestra przy OSP w Olszewie, Orkiestra przy OSP w Grójcu, Orkiestra przy OSP w Jasieńcu, Dziecięco - Młodzieżowa Orkiestra z Mogielnicy, Orkiestra Moderato z Warki, Orkiestra z Nowego Miasta nad Pilicą.

W wydarzeniu wzięli udział między innymi: minister Marek Suski szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów, radni powiatu grójeckiego: Teresa Bednarska i Wojciech Wojtczak, dyrektorzy instytucji, strażacy - ochotnicy, radni gminni oraz licznie przybyli mieszkańcy gminy i okolic.