Stanisław Karczewski gościem w TVP Poznań.

22 lipca 2019 roku Marszałek Stanisław Karczewski gościł w programie "Temat Dnia" w TVP Poznań.

Stanisław Karczewski odwiedzając stolicę Wielkopolski przy okazji oficjalnego otwarcia XII Zlotu Polonijnego "Orle Gniazdo", znalazł czas, by pojawić się w naszym studiu i porozmawiać m.in. o strategii Zjednoczonej Prawicy w nadchodzącej kampanii.

Powodem wizyty na oficjalnym otwarciu XII Zlotu Polonijnego "Orle Gniazdo" było objęcie patronatem tej inicjatywy. Wiąże się to z prerogatywami Senatu Rzeczypospolitej, który sprawuje opiekę nad organizacjami polonijnymi i szerzeniem polskiej kultury poza granicami kraju.

Marszałek Karczewski wspominał o tym, jak takie spotkania, jak to w odbywające się teraz w wielkopolskim Charkowie budują pomost pomiędzy rodakami oddzielonymi setkami, a czasem nawet tysiącami kilometrów.

"Historia jedna z brzegu, historia młodej Polki, mieszkającej w Charkowie, która tu przyjechała zafascynowana nauką języka polskiego. Sama pojechała do Charkowa i teraz uczy Polaków, którzy przyjeżdżają do Polski. Tak, że są bardzo znaczące i liczne owoce tej współpracy i tej pieczy nad Polonią i Polakami mieszkającymi za granicą."

Przewodniczący izby wyższej polskiego parlamentu w krótkiej rozmowie w ramach Tematu Dnia odniósł się też do sytuacji bieżącej. Jak informuje marszałek, decyzja o tym, kto będzie liderami wielkopolskich list do Senatu, już zapadła, jednak trzeba jeszcze chwilę poczekać na jej ogłoszenie.

Jednocześnie Stanisław Karczewski ocenił kandydaturę "jedynki" poznańskiej listy Zjednoczonej Prawicy, która jest jego zdaniem bardzo silną polityczną osobowością i na pewno przekona poznaniaków - zarówno do siebie, jak i do programu Prawa i Sprawiedliwości. Zarówno Poznań, jak i Polska - na co wskazuje marszałek senatu - oczekuje działań, które doprowadzą Polskę do zdecydowanego rozwoju.

Zapraszamy do obejrzenia całego programu z udziałem Marszałka Senatu RP Stanisława Karczewskiego.

Źródło: TVP Poznań