Kampania społeczna "Jest nas 60 milionów".

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski podpisał 30 lipca 2019 r. w siedzibie Polskiego Radia w Warszawie list intencyjny, który jest początkiem kampanii społecznej „Jest nas 60 milionów”.

Porozumienie dotyczące realizacji kampanii podpisali także minister Kancelarii Prezydenta Adam Kwiatkowski, przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański oraz prezes Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” Dariusz Piotr Bonisławski. Sygnatariuszami dokumentu byli również przedstawiciele patronów medialnych m.in. prezes Polskiej Agencji Prasowej Wojciech Surmacz, prezes Polskiego Radia Andrzej Rogoyski i prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski.

"60 milionów - to liczba osób na całym świecie połączonych polską tożsamością narodową, w której tkwi olbrzymia siła i potencjał. Chcemy z niego wydobyć wszystko to, co najlepsze, by budować pozycję naszego kraju na całym świecie" – powiedział marszałek Senatu.

Stanisław Karczewski przypomniał, że dzięki staraniom marszałka pierwszej kadencji Andrzeja Stelmachowskiego odrodzony Senat sprawuje tradycyjną pieczę nad Polonią i Polakami za granicą. „Jesteśmy realizatorami testamentu Pana Profesora i robimy to dosłownie codziennie” – powiedział. Zaznaczył, że każdego dnia ma kontakt z Polonią I Polakami z zagranicy, a podczas licznych spotkań i rozmów widzi, że praca na rzecz tych środowisk przynosi efekty. „Ci, którzy przyjeżdżają do kraju mówią : Kochamy Polskę!” – powiedział. Marszałek podkreślił, że tym bardziej cieszy go inauguracja kampanii, która ma na celu budowanie 60-cio milionowej wspólnoty Polaków rozsianych na całym świecie.

Kampania społeczna „Jest nas 60 milionów” ma na celu informowanie polskiego społeczeństwa na temat Polonii i Polaków mieszkających za granicą, a także informowanie naszych rodaków mieszkających poza granicami o Polsce oraz o możliwościach uzyskania wsparcia od państwa polskiego.

 

 

Źródło: Senat RP