Stanisław Karczewski gościem Bilansu Dnia

- Jesteśmy przygotowani do walki z Covidem - przekonywał senator Stanisław Karczewski, który był gościem Bilansu Dnia. Z politykiem PiS rozmawialiśmy również na temat ustawy o Funduszu Kompensacyjnym, która ma zostać skierowana do Sejmu.

Minister zdrowia Adam Niedzielski mówił w Radiu Plus, że od początku grudnia planowane jest wprowadzenie nowych obostrzeń. Możliwe jest m.in. ponowne ustanowienie maksymalnego limitu osób, które mogą wejść do niektórych miejsc. - To bardzo dobre i potrzebne rozwiązanie. Ponadto zapominamy m.in. o noszeniu maseczek. Spójrzmy na liczby osób chorych na COVID - powiedział senator Karczewski.

Szpital w Nowym Mieście nad Pilicą ponownie zostanie lecznicą covidową. - Mamy wszystko, by ratować ludzkie życie. Mamy specjalistyczny sprzęt, świetnie zorganizowany proces szczepień. W najbliższy czwartek sam przyjmę trzecią dawkę szczepionki przeciwko COVID-19 - mówił gość Bilansu Dnia.

Stanisław Karczewski uczestniczył w otwarciu pierwszego pawilonu zabiegowego w ramach budowanego szpitala w Pionkach. - To kamień milowy w realizacji tej inwestycji. Oficjalnie został zamknięty etap pierwszy, czyli budowa pawilonu zabiegowego i jednocześnie rozpoczęty etap drugi, czyli budowa pawilonu zachowawczego - informuje polityk PiS.

Koszt całej inwestycji to ponad 78️ mln zł. - Ale szpital to nie tylko nowoczesna, świetnie wyposażona placówka. To przede wszystkim ludzie i tutaj należą się podziękowania wszystkim zaangażowanym w tę historyczną dla Pionek i oczekiwaną przez mieszkańców inwestycję. Doskonały przykład udanej współpracy na linii rząd - samorząd - powiedział Stanisław Karczewski, z którym rozmawiał Radosław Mizera.

Źródło: radioplus.com.pl