Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński w Radomiu.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński spotkał się 26 października z mieszkańcami Radomia. W swoim wystąpieniu podkreślił, że przez brak chęci niektórych samorządów do realizowania inwestycji lokalnych próbuje się wywrzeć wrażenie, że sytuacja w kraju jest zła.

- W tej chwili chodzi o Polskę, jako całość, a ona składa się z gmin, powiatów i województw. Istotne jest to, jak polskie miasta są rządzone. W Polsce mamy władzę państwową, która składa się z administracji rządowej i samorządowej. Ważne jest to, aby realizować zadania ze środków, które płyną m.in. z budżetu państwa. Samorządy mają służyć obywatelom niezależnie od poglądów. Ale są takie samorządy, jak w Radomiu, które nie chcą podejmować inwestycji i przez to wywrzeć wrażenie, że sytuacja w kraju jest zła - powiedział.

Podkreślił, że odpowiedzialność w sytuacji kryzysowej jest czymś od czego nie można się uchylić, że samorządy ws. inwestycji, czy dystrybucji węgla powinny współpracować z rządem.

- My wywiązujemy się z naszych zobowiązań i przekazujemy środki na inwestycje dla jednostek samorządu terytorialnego. Niestety niektórzy ich nie przyjmują lub całkowicie sabotują lokalne inwestycje. Sprawa węgla jest istotna i widzimy, że opozycja doszła do wniosku, że "wywrócimy się na zimie" - tak się nie stanie! Żyjemy w czasie zagrożeń, bo mamy kryzys ekonomiczny, a za naszymi granicami jest wojna. Chcę przypomnieć prezydentowi Radomia, że jego zadaniem nie jest wykonywanie poleceń politycznych, ale ma służyć obywatelom. Odpowiedzialność w sytuacji kryzysowej jest czym od czego nie można się uchylić - zaznaczył.

Zaakcentował, jak ważne jest to, aby Polska była silna militarnie.

- Sprawy bezpieczeństwa są priorytetem, bo mamy za naszą wschodnią granicą wojnę. Na Ukrainie jest niszczona infrastruktura krytyczna, dokonywane są zbrodnie ludobójstwa. To teoretycznie może nas dotknąć. Musimy się zbroić, bo zależy nam na pokoju. Potrzebujemy ludzi, którzy będą gotowi walczyć. Zbrojenia to nasz priorytet, bo nie chcemy w naszym kraju zbrodni z Buczy - oznajmił.

 

Źródło: https://pis.org.pl/